Deathbringer Saurfang

Blood link

Blood Power efektini tetikler. Saurfang ve çıkardığı add’ler, herhangi bir ability ile damage vurduğunda Blood Power efektinin stacklenmesine sebep olur.

Blood Power

Stack başına Saurfang’in damage ını ve boyutunu %1 arttırır.

Frenzy

Saurfang’in attack hızını %30, boyutunu %20 arttırır.

Boiling Blood

Random bir player a 3 saniyede bir 5000 yada 9.500 olmak üzere, 24 saniye boyunca physical damage vurur.

Blood Nova

Random bir player ve 12 yard etrafındaki herkese, 10k physical damage vurur.

Rune of Blood

Saurfang aggro targetini marklar ve o kişiye her vuruşundan 5k ila 6k health çalıp, çalınan health in 5 katı kadar kendini heallar. 20 saniye sürer.

Mark of the Fallen Champion

Fightın en kritik özelliklerinden biri. Saurfang bunu, “Blood Power” efektiyle kazandığı enerjinin, 100 e ulaşması sonucu kullanıyor. Raidden bir kişiye atılan bu debuff(süresiz) tankın yediği melee damage ın 6k fazlasını marklanan kişiye vuruyor. Eğer player üzerinde mark varken ölürse Saurfang toplam health inin %5 i kadar heal alıyor.

Call Blood Beast

Saurfang her 30 saniyede 1 – 5 tane Blood Beast çıkarır.

Blood Beasts

Scent of Blood

Saurfang Blood Beast lerini bufflayarak, onların %300 daha fazla vurmasını sağlar. Aynı zamanda Beast ler yakınlarındaki playerların movement speed ini %80 düşürür.

Resistant Skin

Blood Beast lerin Aoe efektlerden aldığı damage ı %95, disease lerden aldığı damage ı %70, shadow büyülerden aldığı damage ı ise %100 düşürür.

TAKTİK

Saurfang fightının en önemli kısmı Blood Power. Hem kendisinin, hemde çıkardığı Blood Beast lerin her ability ile vurdukları damage larda artan bu buff, bossun hem daha fazla vurmasına neden oluyor, hem de 100 e ulaşınca “Mark of the Fallen Champion” debuff ının kullanımına olanak sağlıyor. Bu yüzden bu stack mümkün oldukça az tutulmalı, “Blood Nova” lardan veya “Blood Beast” lerden minimum damage yenmelidir.

Tanka Rune of Blood atıldığında diğer tank hemen bossu tauntlamalı, main tanktan debuff geçene kadar bossu tanklamalıdır.

Blood Beast ler fightın her 30 saniyesinde geliyor ve önceliğimiz onları bize yaklaştırmamak. Gerek Trap gerek Hurricane gerek Thunderstorm gerek Fear gibi büyülerle onları uzakta tutmalı, ve bize yaklaşmadan öldürmeliyiz. Bütün raid beastlere dönüp kesmelidir.

Boiling Blood alan target lar debuff süresi bitene kadar heallanmalı, gerekirse cooldownlar açılmalıdır.

Mark of the Fallen Champion fightın belkide en önemli ability si. Gerek yenilen yüksek damage, gerekse olası bi ölüm anında heallanan Saurfang bu mark ı alan kişinin healını çok önemli kılıyor.Tanktan seken damage armorla azaltılmış haliyle geleceği için yüksek Physical damage düşürücü tanklar öne çıkıyor. Cooldown ların bu ability e saklanması tavsiye edilir. Debuff ın zaman sınırı olmaması fightı zorlaştıran etmenlerden belkide en büyüğü.

Toparlarsak;

Birbirinden 12 yard uzakta durmak

Main tank Rune of Blood alınca, off-tank ın bossu tauntlaması.

Boiling Blood alanların heallanması.

Blood Beast lerin kimseye ulaşmadan öldürülmesi.

Mark of the Fallen Champion alan kişinin cooldown lar ve heallar ile yaşatılması.

Stacklenen Blood Power ve Frenzy Buffları ile artacak damage ın(tank ve mark targetlerinin) heallanması.

Leave a comment