Yetenekler

 Ooze Flood

5 saniyede boyunca her saniye 5363 ile 5637 arasında hasar vererek hareket hızını %25 düşürür. Odanın %25’ini kaplar ve 20 saniye sürer.

Slime Spray

Bir hedef seçerek hedefin önüne konik halinde 5 saniyede bir her saniye 6k hasar verir.

Mutated Infection

12 saniyede bir her saniye 4k hasar vererek alınan heali %50 düşürür. Mutated Infection silindiğinde hedefin bulunduğu yerde Small Ooze çıkar.

Small Ooze Yetenekleri

Sticky Ooze

Hedefin yanına yeşil yapışkan bir madde püskürterek her saniye 4k hasar verir ve bu yapışkan gölün 6 yard yakınında bulunan herkesin hareket hızını %50 azaltır.

Weak Radiating Ooze

10 yard yakınındaki herkese 3k ile 3.5k arasında hasar verir. Small Ooze’un başka bir small Ooze ile birleşmesini sağlayarak Big Ooze oluşmasını sağlar.

Big Ooze Yetenekleri

Sticky Ooze

Hedefin yanına yapışkan yeşil gölet püskürterek her saniye 3k hasar verir ve göletin 6 yard yakınındaki herkesin hareket hızını %50 azaltır.

Radiating Ooze

10 yard yakınındaki herkese 5.5k hasar verir

Unstable Ooze

Her seferinde yapılan tüm hasarın %20 artmasını sağlar ve 5 kere stacklenir. Big Ooze’un Small Ooze absorblamasıyla bu etkiyi gösterir.

Unstable Ooze Explosion

Big Ooze patladığında rastgele hedeflerin konumuna 8 Ooze füzesi yollar. Her füze, hedefin konumuna 6 yard yakın olan herkese 12k Nature hasarı verir. Big Ooze 5 tane Unstable Ooze stacklediğinde cast eder.

Taktik

Rotface, tek fazdan oluşur. Başlangıçta tank Boss’u olduğu yerde tutarak arkasını çevir ve tankın kendisi odanın tam ortasındaki halkanın hemen içinde durur. Melee ve Range’ler Rotface’in hemen arkasında hakanın içinde bulunmalıdır. Burası “Güvenli Bölge”dir.

Ooze Seli

Fight boyunca duvarda asılı bulunan teneke kutulardan Ooze etrafa yayılacak ve güvenli bölgenin dışında odanın %25’ini kaplayacaktır. Ooze rastgele yayılır fakat bir sefer düştüğü yere diğer dörtte üçlük bölgeye yayılmadan tekrar düşmez. Her Oooze Seli yaklaşık 20 saniye sürer.

Mutated Infection

Fight boyunca Rotface bir kişiye Mutated Infection cast ederek 4k hasar verir ve o kişide alınan healing’i %50 düşürür. Bu ya 12 saniye sürer veya silindiğinde ortadan kalkar. Silindiğinde veya etkisi bittiğinde, hedeflenen kişinin konumunda Small Ooze çıkar. Bu kişi, güvenli bölgenin dışında beklemekte olan off-tank’a koşmalıdır. Tercihen off-tank, bir önceki Ooze Seli’nin olduğu yerde bulunmalıdır.

Small Ooze

Small Ooze’un iki özelliği vardır. İlki, bir oyuncu seçerek o oyuncunun yanına (üzerine değil) Sticy Ooze cast eder. Bu ufak ve kolayca kaçılabilen bir gölettir ve 6 yard içindeki herkese her saniye 4k hasar vererek hareket hızını %50 azaltır. İkinci özelliği ise, Ooze’un yakınında bulunan 10 yard içindeki herkese 5.5k hasar veren Radiating Ooze’dur.

Ooze Birleşmesi

2. oyuncu Mutated Infection aldığında hemen off-tank’ ın arkasına ve ilk Ooze’un geldiği yola koşmalıdır. Bu konumdayken bu debuff silinmelidir.

off-tank  hemen ikinci Ooze’u almalı ve diğer oyuncu güvenli Bölgeye koşmalıdır. Eğer Ooze’lar birleşmediyse off-tank hemen onların birleşmesini sağlamalıdır.

İki Small Ooze birleştirilerek Big Ooze oluşturulmalı, off-tank hemen bunun aggrosunu almalı ve kitelamalıdır. Big Ooze, Small Ooze’un özelliklerine sahiptir fakat daha fazla hasar veren Radiating Ooze cast eder. Ayrıca %20 hasarı artıran Unstable Ooze özelliği vardır. Bu, Big Ooze ile bir Small Ooze’un birleşmesiyle olur.

Bu aşamadan sonra, Small Ooze’lar Big Ooze’ların önünde bırakılmalıdır. Big Ooze 5 Small Ooze arbsorblayıp Unstable Ooze da 5 kez stacklendiğinde Unstable Ooze Explosion cast eder. Bu, özellik birden fazla kişiyi rastgele hedefler ve hedeflerinin konumlarına havadan füzeler yollar. Bu durumda herkes blunduğu yerden 3-4 adım kenara çekilmelidir. Big Ooze patladığında 2 Small Ooze’un birleşmesi sağlanmalı ve tüm yapılanlar yeniden başlar.

Slime Spray

Fight boyunca Rotface ayrıca önündeki herkese 6k hasar veren Slime Spray cast eder. Bu yüzden herkes Boss’un önünden hızlıca kaçmalıdır.

Leave a comment