Professor Putricide

Yetenekleri

Slime Puddle

Yavaşça büyüyen yeşil gölet oluşturup içinde kalan tüm oyunculara 4.5k hasar verir.

Unstable Experiment

Putricide, Gas Cloud veya Volative Ooze çıkartmadan önce kullanır.

Gas Cloud

Add olarak çıkar. Hedefine 10 stack Gaseous Bloat stackler ve hedefini kovalar. Hedeften her saniye 1 stack azalır. Eğer Gas Cloud hedefini yakalarsa Expunged Gas kullanarak hedefin üzerinde kalan stack sayısı kadar yakındaki tüm oyunculara hasar verir.

Volatile Ooze

Yeşil add olarak çıkar. Hedefi Volatile Ooze Adhesive ile debufflayarak oldukları yerde rotlar ve her saniye hedefine 4.5k hasar verir. Hedefini kovalar ve yakaladığında 70k hasar verir. Verdiği hasar yakınındaki tüm oyuncular arasında paylaştırılır.

Tear Gas

Tüm odayı Tear Gas ile kaplayarak herkesi stunlar ve 20 saniye sürer. Ayrıca herkes hasara immune hale gelir. Create Concoction yapmadan hemen önce cast eder.

Create Concoction

Professor Putricite’ın Choking Gas Bomb ve Malleable Goo kullanmasına olanak sağlar.

Choking Gas Bomb

Etrafına birkaç Choking Gas Bomb atarak 20 saniye boyunca her saniye 5.5k hasar verir ve 20 saniyenin sonunda patlayarak 16k hasar verir. Eğer herhangi bir oyuncu patlamaya yakalanırsa hasar verme şansları 15 saniyeliğine %75 azalır.

Malleable Goo

Rastgele bir hedefe birkaç düz çizgi halindeMalleable Goo atar. Bu goolar yolu üzerindeki herkese 15k hasar vererek 15 saniye boyunca atak ve cast hızlarını %200 yavaşlatır.

Guzzle Potions

Profesor Putricide’ın mutasyon geçirmesini sağlar ve Mutated Strength ile bufflar.

Mutated Strength

Putricide’in verdiği hasarı ve atak hızını %50 artırır. Boss’a yapılan ataklar bu AoE aurası devam ettikçe her 3 saniyede bir daha fazla olmasını sağlar.

Mutated Abomination

Putricide’ın masasının üzerindeki concoction potundan içmek (içmek için masaya tıklamanız yeterlidir.)  oyuncunun Mutated Abomination’a dönüşmesini sağlar. Mutated Abomination’ın şu özellikleri vardır;

Eat Ooze

Yakınındaki Slime Puddle’ı yiyerek küçültür. Abomination’ın gücünü artırır.

Regurgitated Ooze

Hedefine 6.5k hasar vererek hızını %50 azaltır. 50 ooze enerjisi harcar.

Mutated Slash

%100 silah hasarı vererek armorunu %4 azaltır. 20 saniye sürer ve 5 kez stacklenebilir.

Mutated Transformation

Etrafındaki herkese her 2 saniyede bir 2k hasar verir. Pasif Aura’dır.

Taktik

Professor Putricide odanın ortasında tablenin önünde tanklanmaya başlar ve etrafta çıkan yeşil göletlere göre sürekli kitelanır. Başlangıçta off tank masanın üzerine tıklayarak  Mutated Abomination’a dönüşür.

Abomination etrafta çıkan oozeların ve slimeların öldürülmesinde önemlidir. Abomination, öncelikle etrafta çıkan ve yavaşça büyüyen Slimeları yer ve küçültür. Bunu yemek ayrıca Abomination’a Ooze enerjisi verir. Abomination’ın ikinci özelliği ise, hedefine DoT bırakan ve onu yavaşlatan Regulated Ooze özelliğidir. Bu özellik çıkan Gas Cloudların ve Volatile Oozeların kontrolü için çok önemlidir. Son özelliği ise armorunu 20 saniye boyunca %4 azaltan ve hasar vererek 5 kez stacklenen Mutated Slash’tir. Boss’ta bulunması önemlidir. Ayrıca Abomination raide 2 saniyede bir 2k AoE hasar verir.

Abomination’ın görevi öncelikle etrafta çıkan slime göllerini temizlemek olmalıdır. Daha sonra Oozeları yavaşlatmalıdır. Bu ikisi olduktan sonra Boss’a debuff bırakmalıdır.
Fight boyunca Putricide etrafta Gas Cloud (kahverengi ooze) ve Volatile Ooze (yeşil ooze) çıkarır.

Gas Cloud alan oyuncu hemen kaçmalı ve Abomination Regulated Ooze ile bu add’in kesilmesine yardım etmelidir. Tüm range’ler bu Gas Cloud’a dönmelidir. Eğer hedefine ulaşırsa ve üzerindeki debuff kendiliğinden yok olursa yeniden cast eder.

Volatile Ooze’a yeniden Abomination kesilmesi için yardım etmelidir. Eğer ortada Gas Cloud yoksa melee ve rangeler hemen buna dönmelidir. Tüm oyuncular hedeflenen oyuncunun hemen yakınıda durmalı ve gelen hasarı paylaşmalıdır.

Professor Putricide fight boyunca kitelanmalıdır. Yere turuncu test tüplerine benzeyen Choking Gas fırlatır. 3 yard yakınındaki herkese 6k hasar vererek 15 saniye sürenve vurmasını %75 engelleyen 15 saniyelik debuff bırakır. 20 saniye sonunda patlar ve 10 yard yakınındaki herkese 16k hasar vererek hitlerini %75 azaltır ve geriye doğru fırlatır. Bunlar çıktığında tank hemen oradan Boss’u kitelamalıdır.

Hedefine Malleable Goo attığında hedefinde patlayarak 15k hasar verir ve 15 sn boyunca atak ve cast hızı %200 yavaşlar. Bu özelliği yavaş hareket etmektedir, bu yüzden oyuncular hemen o bölgeden uzaklaşmalıdır.

%35’te Boss transform olur ve artık slimelar çıkmaz. Tankın üzerine bir debuff bırakır ve bu debuff stacklenir. Bu debuff tüm raidin hasar almasını yavaşça artırmaya başlar. Brelirli bir noktadan sonra off-tankın Boss’u alması gerekir.

Leave a comment