SINDRAGOSA

Yetenekler

Frost Aura

Her üç saniyede bir, herkese 4500 Frost Damage verir.

Mystic Buffet

Düşmanlarına Arcane Energy ile etki eder. Her stack’inde alınan bütün Magic hasarı %15 artar.

Permeating Chill

Sindragosa’ya fiziksel saldırılarla hasar veren herkesi dondurur. Her stack’ine karşılık 2 saniyede bir 1000 Frost Damage verir.

Ice Tomb

Seçtiği hedefini ve onunu 10 yard yakınında bulunan herkesi buzdan bir kütlenin  içine alır.  Sindragosa bunu debuff’ı havadayken random olarak seçtiği oyunculara verir. Raid’in geri kalanı, içerdekini  ölmeden önce kurtarmalıdır.

Icy Grip

DK’nın Grip’ine benzer olarak; bütün oyuncuları kendine çeker.

Tail Smash

Kuyruğunun çarptığı noktaya 20 yard’da  onları geriye fırlatır.

Frost Breath

Önündeki 60 yard’lık konik alana 37.000 – 43.000 arası Frost Damage verir. Buna ek olarak, 1 dakika boyunca, hedefinin saldırı hızını %50, hareket hızınıysa %15 azaltır.

Unchained Magic

8 saniyenin sonunda, bu debuff’ı alan kişiye o süre zarfında cast ettiği her büyüye karşılık belirli bir Arcane Damage verir. Debuff’ın etkisi altında cast edilen her büyü, sürenin sonunda alınacak olan hasarı artırır.

Instability

Yukarıda bahsedilen Unchained Magic’ın etkisi altında cast edilen büyünün ortaya çıkardığı debuff. 99’a kadar stack’lenebiliyor. Her bir stack’i için, malum 8 saniyenin sonunda 2000 Arcane Damage veriyor.

Hava Fazında

Frost Beacon

Ice Tomb’a alınacak kişiyi önceden işaretler.

Frost Bomb

Frost Damage verir. Ice Tomb’a alınan oyuncunun arkasına saklanmak bu hasarı engeller.

Ice Tomb

%30’un altına indiğinde cast ettiği Ice Tomb’la aynı. Farklı olarak; öncelikle, Raid’in geri kalanı Tomb’a alınan kişinin arkasına geçerek Frost Bomb’lardan korunmak ve daha sonra içerideki ölmeden, Tomb’u parçalayarak onu kurtarmak zorundadır.

Asphyxiation

Tomb’a alınan kişi, havasızlıktan her saniyede toplam HP’sinin %8’ini kaybeder.

Taktik

Tail Swipe ve Cleave’e sahip bir bosstur. Main Tank dışındaki herkes boss’un yanında pozisyonlanmalıdır. Melee, daha büyük risk altında olduğundan, buna özellikle dikkat etmelidir. Ayrıca Sindragosa, ona fiziksel hasar veren herkese Permeating Chill adlı debuff’ı %20 ihtimalle verir ki her stack’ı 8 saniye boyunca her 2 saniyede bir 1.000 Frost Damage’a neden olur. Yer fazındaysa, tank, boss’un 60 yard önünde etkili olacak Frost Breath’den de hasar alır.

1. Phase

Dikkat edilmesi gereken iki temel yetenekten ilki; Sindragosa butun raid’i Icy Grip’le kendine çeker ve ardından Blistering Cold ‘la  Frost Damage verir. Blistering Cold‘un cast süresi 5 saniye ve interrupt edilemiyor. Bu beş saniyelik sürede oyuncular, 25 yard geriye çekilmeli ve bu yolla anında ölümden kurtulmalıdır.
İkinci yetenek ise Unchained Magic. Boss, Random raid üyelerine cast eder ve bu debuff’a sahip kişi, her büyü kullanışında Instability adlı bir diğer debuff alır. 99’a kadar stack’lenen Instability, her bir stack’i için 8 saniye sonunda 2.000 damage verir. Divine Shield gibi Immunity sağlayan yeteneklerle kaldırılabilir ve 8 saniyelik gecikme önceden heal’ı, shield’ı vs. mümkün kıacaktır.

%85’de ve sonraki her 1.5 dakikada bir Sindragosa havalanacak ve ikinci faz başlayacaktır. 5 oyuncuyu (10 man’de 2) hedef alır ve Frost Beacon ile işaretler. İşaretlenen oyuncuları, kısa süre sonra Ice Tomb adlı buz kütlesinin içine alır ve bu esnada o kişiler 16.000 hasar alırlar. Diğer tüm oyuncular, Tomb’a alınacak kişilere uzak kalmalıdır, aksi taktirde zincirleme olarak yakında kalanlar da buzun içine girer. Daha sonra Sindragosa, yerde beliren noktalara düşecek olan olan Frost Bomb’ları cast etmeye başlar. Sapphiron fight’ına benzer olarak, tüm raid üyeleri bu bombalar yere ulaşmadan Tomb’da olanların arkasına saklanmalı ve 24.000’lik hasardan korunmalıdır. Butun bombalar atıldıktan sonra Tomb’un içindekileri kaplayan buz çabucak kırılmalı ve oyuncular kurtarılmalıdır akis taktirde, yukarıda, yetenekler arasında belirtilen Asphyxiation devreye girer ve içeride kalanlar “boğularak” ölür. 4 bomba da düştükten sonra Sapphiron yere iner ve 3. faza kadar aynı şey tekrarlar.

2. Phase

Boss’un canı %35’e ulaştığında, fight’ın dönüm noktasını teşkil eden 3. faz başlar. Boss kalıcı olarak yere iner ki bu da kesintisiz Frost Aura dolayısıyla aralıksız damage’a neden olur. Ice Tomb bu fazda da cast edilmeye devam edecek fakat düşen bombalar olmayacaktır. Tomb’a giren oyuncular yine, buz kütlesi kırılarak kurtarılmalı ve minimum DPS gerekliliğini karşılamak adına, Sindragosa 3. kez havaya kalktıktan sonra raid onu üçüncü faza taşıyabilmelidir.
Bu fazda stres yaratan etken Mystic Buffet adlı yeni yetenektir. Bu, her 6 saniyede bir boss’un görüş alanı içerisindeki her oyuncuya stack’lenir. Her stack’ine karşılık raid üyeleri %15 daha fazla büyü temelli (Magical) hasar almaya başlarlar (10 man’de %10). Sindragosa’yı alt etmek için bu debuff’la baş etmeyi öğrenmek şarttır. Oyuncular mümkün oldukça, üzerlerindeki debuff’ın 2 – 3 saniyesi kala, buza alınanların ardına geçerek, bunu sıfırlamalı ve tazelenmediğine emin olmalılardır (Pit of Saron’daki Garfrost fight’ına benzer). Eğer çok fazla stack alırsa, kişi heal’lanamaz hale gelecek ve ölecektir.
Buna rağmen, üçüncü faz bir DPS yarışı olmaktan çok kontrol ve hayatta kalmayla ilgilidir. Stack’ler sıfırlanıp, donmuş oyuncular kurtarıldığı sürece yavaş yavaş Sindragosa’nın HP’si düşecek ve eğer ikinci fazda, Sindragosa yalnız iki havalanıştan sonra 3. faza geçirilebilirse Enrage süresi de fazlasıyla yeterli olacaktır.
Mystic Buffet, yalnızca birkaç stack’inden sonra Frost Breath’ı tank için ölümcül kılacağından Sindragosa’yı üçüncü fazda tanklamak nispeten zordur. Tank bütün defansif CD’lerini bu faza saklamalı ve alınan hasarın mümkün olduğunca fazlasını hafifletmelidir. Ayrıca, en az stack’le değişimi sağlamak amacıyla tank rotasyonu da iyi yapılmalıdır.
Heroic
Temel fark, Unchained Magic’in geri dönüşünden alınan hasar yalnız o kişiye değil, 20 yard yakınındaki herkese hasar verir.

Leave a comment