THE BLOOD PRINCES

Yetenekler

 Prince Taldaram

Invocation of Blood

Darkfallen Orb, Taldaram’a daha güçlü yetenekler kazandırır.

Glittering Sparks

Taldaram’ın önünde kalan konik alana spark’lar gönderir; oradaki oyunculara 8 saniyede, toplam 14.820 Fire Damage verir ve hareket hızlarını %20 azaltır.

Flames

Patlayan ateş topu. Yakınındaki oyunculara, en az 10.000 Fire Damage verir. Daha büyük ateş topları, büyüdükleri oranda fazladan hasara neden olur.

Empowered Flare

Empowered Flame adlı ateş topları, enerjilerinin bir bölümünü boşaltarak, yakınlarındaki tesadüfi bir oyuncuya 1.000 Fire Damage verir.

Conjure Empowered Flame

Empowered Ball of Flames (ateş topu) yaratır; havada hedefine doğru yol alan ateş topu, ona ulaştığı anda patlar. 50 yard alan. Üç saniyelik cast süresine sahip.

Prince Valanar

Invocation of Blood

Darkfallen Orb, Taldaram’a daha güçlü yetenekler kazandırır.

Shock Vortex

Düşmanın yanında, ona hasar verecek, dönen bir güç girdabı oluştur ve buna yakın olan oyuncuları geri fırlatır. 1.5 saniye cast süresine sahip.

Empowered Shock Vortex

Yakındaki bütün oyuncuların üzerinde güç girdapları oluşturur. Bunlar, hem 5.000 Physical Damage verir hem de hedefe yakın olan oyuncuları geri fırlatır. 4.5 saniye cast’e sahip.

Kinetic Bomb

Yere ulaştığı anda patlar ve 13.500’le 16.500 arası hasar verir. Geniş bir alandaki bütün oyuncuları uzağa fırlatır.

Prince Keleseth:

Invocation of Blood

Darkfallen Orb, Taldaram’a daha güçlü yetenekler kazandırır.

Empowered Shadow Lance

Bolt of Dark Magic’i düşmanına fırlatır ve 85.313’le 89.687 arası Shadow Damage’a neden olur. 1.5 saniye cast’e sahip. 30 yard.

Shadow Lance

Bolt of Dark Magic’i düşmanına fırlatır ve 19.013’le 19.987 arası Shadow Damage’a neden olur. 1.5 saniye cast’e sahip. 30 yard.

Shadow Prison

Oyuncuya bağlanır ve ona hareket ettiği anda 350 Shadow Damage verir ve hareketine devam ettiği her saniye boyunca, bu miktara 500 daha ekleyerek hasar vermeye devam eder. 10 saniye boyunca kişi hareketsiz kalırsa bu Debuff silinir.

Shadow Resonance

Dark Nucleus summon eder ve bu Dark Nucleus kendi enerjisi üzerinden beslenir ve bu nedenle zaman içerisinde kendisini yok eder.

Shadow Resonance

En yakınındaki hedefine 1.000 Shadow Damage verirken, aldığı tüm Shadow Damage’ı da %35 azaltır. 15 yard range.

Taktik

Tek fazlı bir fight’tır. İki tank kullanılır.

Invocation of Blood, tesadüfi olarka üç boss’tan birini buff’layacaktır ve sadece o boss’un DPS yapılabilecek bir Health Bar’ı olur, diğerlerininse canı sabit olarak 1’de kalacağından ve DPS’in bir anlamı yoktur. Savaş boyunca Invocation of Blood üç boss arasında değişecektir ve DPS’de bu buff’ı alan boss’a dönmelidir.

Çıkacak olan Dark Nucleus’u Off tank taunt yada bir skill i ile kendine çekmelidir.  Bu Nuclei’lar Keleseth’in etrafında spawn olacaktır.  Nucleus’lar, tank’layacak olan kişiye Shadow Damage’ı azaltan ve stack’lenen bir debuff bırakacak ve Keleseth’in, Invocation of Blood‘ı aldığında cast edeceği Empowered Shadow Lance adlı yeteneğinden sağ kurtulmasını sağlayacaktır. Dark Nucleus’lar çok fazla vurmayacak ve zaten zaman içerisinde kendisini yok edecektir. Nucleus, ona son vuranı takip edecektir, haliyle tank dışında kimse Nucleus’a dokunmamalıdır, aksi taktirde debuff’ı alamayacak olan tank ölür. Alınan debuff, eklenerek değil; çoğalarak devam eder dolayısıyla, o tank 8 – 9 tane dahi Nucleus tutsa yine de hasar alacaktır.

Prince Valanar, seçilebilen ve vurulduğunda havaya yükselen, böylece yere çarparak patlaması engellenecek olan Kinetic Bombs‘u kullanacaktır (eğer yere vurur da patlarsa bütün raid’e 12.000’le 16.000 arası hasar verecek ve herkesi 200 yard geriye fırlatacaktır). Ayrıca raid’den herhangi birine Shock Vortex‘i cast edecek ve hem o kişiyi hem de 12 yard yakınıdaki herkesi 50 yard geriye fırlatacaktır. Invocation of Blood aldığındaysa, 30 yard’da bulunan herkese Shock Vortex’leri yerleştirecek olan Empowered Shock Vortex‘i cast edecektir. Bu esnada melee, odaya dağılmalı ve birbirinen ayrı bulunmalıdır.

Prince Taldaram, önündeki konik alanda hasara neden olacak, Fire temelli saldırılar yapacak ve herhangi bir raid üyesini takip edecek olan ateş topları yaratacaktır. Bu ateş topları, kite edildiği sürece verdikleri hasar azalacaktır  Invocation of Blood‘ı aldığındaysa boss, Empowered Balls of Flame cast edecek ve bu türdeki ateş topları, hedefleriyle çarpışma anında çok büyük, kite’landıkları sürede yolu üzerindeki kişilere ise az hasar verecektir. Top havadayken, ne kadar çok kişiye bu bahsedilen az hasarı vermişse, çarpışma esnasında vereceği hasar da o oranda azalacaktır.

 Prince Keleseth ‘e döndüğü zaman aoe dmg vurmamak büyük önem taşır. Örn: Elinde shadowmourne olan kişinin bu bosa saldırmaması gerekir (gerekirse dışarıda boos’un target değişmesini Taldram veya Valanar’a geçmesini beklemesi gerekmektedir. Yada varsa çantasında başka bir silah eline alıp dps’ine devam edebilir.)  yada bir mage keleseth’ e kesinlikle aoe dmg vuracak living bomb atmamalıdır.

Boss’lar, 10 dakika sonunda enrage olur.

Leave a comment