VALITHRIA DREAMWALKER

Yetenekleri

Summon Nightmare Portal

Emerald Dream’e 6 adet portal açar. Portaldan geçen oyuncular, Emerald Dream içine girerler. İçeriye giren oyuncular 15 saniye boyunca faz Emerald Dream’de kalır.

Emerald Vigor

3 saniyede bir 200 mana regen verir ve her bir stackte %10 daha fazla heal ve hasar verilmesini sağlar. 45 saniye sürer. 10 yard’lık bir alanda etkilidir. 100 kez stacklenebilir. Portaldan geçip Emerald Dream’de olan oyuncular “Dream Cloud‘a dokunduklarında bu buff’ı alırlar.

Dreamwalker’s Rage

Valithria’nın HP’si fullendiğinde Valithria tüm düşmanlara 10.000.000 hasar verir ve Fight bununla birlikte biter.

Addler

Risen Archmage

Frostbolt Volley

40 yard içindeki tüm düşmanlara 3,535 ile 3,965 arası Frost hasarı verir ve 8 saniye boyunca hareket hızını %50 azaltır.

Blazing Skeletons

Lay Waste Tüm oyunculara 12 saniye boyunca her 2 saniyede bir 5,655 ile 6,345 arasında Fire hasarı verir.

Suppressors

Suppression

Her bir suppressor hedefin %10 daha az heal almasını sağlar. Channel olan bir spelldir.

Blistering Zombies

Hedefine vurduğu her hasarda [Corrosion] stackler. Bu her bir stack için 6 saniye boyunca her 3 saniyede bir 2,500 Nature hasarı verir ve %10 armoru azaltır. 5 kez stacklenebilir.

Acid Burst İlk başta 15 yard içindeki tüm düşmanlara 14,138 ile 15,862 arasında Nature hasarı ve 20 saniye boyunca her 1 saniyede bir 1,000 Nature hasarı verir.

Gluttonous Abominations

Gut Spray

Önündeki konik alana 14,138 ile 15,862 arasında nature hasarı ve 12 saniye boyunca her 3 saniyede bir 3,000 hasar verir. ayrıca %25 oranında alınan hasarı artırır.

Rot Worm

Gluttonous Abominations öldüğünde 10 tanesi ortaya çıkarlar.

Flesh Rot

Rot wormlar, 8 saniye boyunca her saniye 200 Nature hasarı verir.

Taktik

Valithria Dreamwalker fightını bitirmek için Boss’un HP’sini %50’den %100’e çıkartmak gerekmektedir. Bu fightta sürekli olarak addler geldiğinden bu addlerin hızlı bir şekilde öldürülmeleri gerekmektedir çünkü fight uzadıkça addlerin gelme hızı artar.

Boss’un heallenmesi için healerın açılan portallardan içeriye girmesi gerekir. İçeriye giren healer, hemen havalanıp olabildiğince fazla yeşil buluta dokunmalıdır. Dokunduğu her bulut oyuncuya [Emerald Vigor] stacklenmesini sağlar ve bu buff 45 saniye boyunca her 3 saniyede bir 200 mana verir ve yapılan heali %10 artırır. Bu sebeple, portaldan içeriye girecek olan oyuncunun her seferinde portaldan içeriye girip olabildiğince çok stack biriktirip bunları yenilemesi gerekir. Fight başında raid fazla hasar almadığından tüm healerlar Boss’un heallenmesine odaklanmalı ve gereksiz heal atmadan kaçınmalıdır. Priest’lar CD’leri her dolduğunda [Guardian Spirit] kullanmalıdır.

Fight sırasında çıkacak olan addler farklı önceliklerle ve farklı şekilde kesilmelidir. Öldürme sırası; Blazing Skeleton > Suppressor > Risen Archmage > Blistering Zombie > Abomination‘dır. Burada öncelikli kesilmesi gereken add Blazing Skeleton’dır çünkü tüm raide AoE Fire hasarı vermektedir. Bu add’in tanklanmasına gerek yoktur. 2.öncelikli olan Suppressor’lar Boss’un aldığı healı azalttığından hemen AoE ile öldürülmelidir. Bu addler yavaşlatılıp stunlanabilir. Channelling yaptıklarından interrupt edilebilirler. Grup halinde gelirler.  Bu addler stunlanabilir. Blistering Zombie’ler kesinlikle range oyuncular tarafından Kite’lanmalıdır. Melee, range aggro aldıktan sonra vurmalıdır. Tanklar kesinlikle bu addlere dokunmamalıdır çünkü armorlarını azaltan bir debuff alırlar. en önemlisi, bu addler öldüklerinde patlayıp etrafa hasar verirler. Bu sebeple, melee hemen add ölmeden hemen kaçmalıdır. Son olarak öldürülecek olan Abomination’lar raide arkası dönük olarak tanklanmalıdır. Tankta bıraktığı debuff dispell edilebilir. Öldükten sonra cesetlerinden ozee çıkar ve tank bu çıkan ozee’lerin aggrosunu almadan kesinlikle kimse bunlara dokunmamalıdır çünkü tek vuruşta öldürebilirler. Tank bunların aggrosunu aldıktan sonra bunlar AoE ile öldürülmelidir.

Bloodlust, yaklaşık %75-%80 arasında verilmelidir veya addlerin kontrolüne göre uygun bir zamanda verilebilir. Bloodlust sonrasında healerlar tüm CDlerini kullanmalıdır. Raid healerları, her fırsatta Boss’u heallemelidir.

Leave a comment